Знання про небезпечні предмети
В умовах воєнного стану найголовніше зберегти життя та здоров’я кожної людини. Тому кожен з нас, задля власної безпеки, повинен набути певні знання про небезпечні предмети. Міни та інші нездетоновані вибухонебезпечні предмети, які залишають по собі окупанти, можна знайти будь-де:
- у покинутих оселях,
- на вулицях,
- дитячих майданчиках,
- на заміському відкритому просторі (у полях, лісах, у водоймах, на узбіччях доріг тощо).
Пам’ятайте: вибухівка не завжди виглядає загрозливо на перший погляд. Зверніть увагу і будьте обережними:
1. Повертайтеся додому, у деокуповані райони, після офіційного дозволу державних органів та місцевої влади.
2. Не переміщайтесь у неперевірених темних приміщеннях та не відкривайте нічого наосліп.
3. Ходіть лише перевіреними стежками й дорогами з твердим покриттям. Не гуляйте лісами та полями.
4. Виявили щось підозріле, схоже на вибухівку? – відійдіть на безпечну відстань та повідомте спеціалістів за номерами: 101 або 102. Дочекайтеся приїзду спецслужб і не намагайтеся самостійно знешкоджувати знахідку.
Для доступного та якісного засвоєння інформації про вибухонезпечні предмети дітьми, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій спільно з видавництвом «Ранок» розмістило у відкритому доступі посібник «Мінна безпека не без ПЕКа», яку важливо прочитати батькам разом із дітьми. Інтерактина онлайн-книжка у форматі коміксу роз'яснює дитині основні правила поведінки з вибухонебезпечними предметами. Правильні дії головних героїв у ситуаціях, пов’язаних із мінами чи вибухонебезпечними предметами, стануть взірцем для наслідування.Завантажити посібник можна перейшовши за посиланням: https://cutt.ly/5GHi0Yg